Kapıların kenarlarını Kartonpiyer ile kaplıyoruz

kapi-kartonpiyerDaha önceden sizlere kartonpiyerin nasıl çeşitli alanlar da nasıl kullanıldığından bahsetmiştim şimdi ise kapı kenarlarını kartonpiyer ile kaplayarak evlerimizi kendimiz dekore edeceğiz. Nasıl yapılacağını ve ne malzemeler gerektiğini yazının devamında bulabilirsiniz.  İnce şeritler halinde satılan kartonpiyerleri, kapınızda görmek istediğiniz şekle göre, önce ölçüp sonra maket bıçağıyla kesin. Ardından tutkal ve benzeri yapıştırıcılar yardımıyla kapınıza yapıştırın. İşin sonunda bambaşka bir kapıya sahip olacaksınız.

eros de amor

Malzemeler: Yapım aşamasında kullanılan gereçler tutkal, tutkalı sürecek kestirme fırçası, maket bıçağı, gönye ve su terazisi. Nereden bulunur ? Strafor kartonpiyerleri çeşitli nalburlarda yapı marketlerde  veya kartonpiyer üreten firmalarda bulmak mümkün. Strafor kartonpiyerler iki metrelik şeritler halinde satılıyor.

İpuçları:  Kartonpiyerlerin köşelerini birbirini eşit şekilde denk getirmek için, şeritleri doksan derecelik açıyla sabitleyin ve köşeleri birbirine oturacak şekilde kesin. Kartonpiyerlerin köşeleri düzgün kesilmediyse ve birbiri üzerine oturmuyorsa, yapıştırdıktan sonra çekomastik ile köşelerin boş kalan yerlerini doldurun.  Kartonpiyerin rengini değiştirmek için su bazlı plastik boya; parlak bir görünüm yakalamak istiyorsanız selülozik boya kullanabilirsiniz.

, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?