Dış cephe mantolamanın önemi

mantolamaBinaların dış cephe montalamanın önemi oldukça büyüktür çünkü binanızın dış hava farklılıkların etkilenmemesini sağlamaktadır. Son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Bunun sebebi dış cephe mantolama nın ekonomimize, binalarımıza ve çevreye uzun vadede faydalarının olmasıdır. Tabiki yaşam kalitesindeki sağladığı rahatlığıda unutmamak gerekir. Dış cephe yalıtımı avrupa ülkelerinde uzun zamandır kanunlar ile birlikte uygulanmaktadır.Mantolama sistemi uygulanırken, kirişler, kolonlar, pencere merkezleri, duvarlar, çıkma altları dahil olmak üzere bir bütün olarak düşünülüp uygulamaya geçilmelidir.

Muntazam bir şekilde uygulanan dış cephe yalıtım sistemler ile bir yapıda korozyon problemini bir daha yaşanmayacağını, bina yaşının sabitleneceğini ve mantolamanın ömrünün bina ömrüyle eşdeğer olacağını unutmayınız.Dış Cephe Mantolama Evinizde Yazın Serin Kışın ise Sıcak Geçirmenizde Fayda olucaktır.

eros de amor

Bu yazımızda sizlere dış cephe mantolama hakkında bir kaç bilgi vereceğiz. Ayrıca diğer yazılarımızda da dış cephe mantolama nın fiyatları hakkında da bilgiler vereceğiz. Yapıların aralıksız bir şekilde dış cephelerinin levhalar ile kapatılarak yalıtılması işlemine dış cephe mantolama denmektedir. Dış cephe mantolama ile yalıtımı sağlanan yapının dışardan rüzgarı, soğuğu ve nemi emmesi engellenmekle birlikte yapı içerisindeki ısının da dışarıya çıkışı engellenmektedir. Dış cephe mantolama da kullanılan yöntemler çeşitlilik göstermektedir.Mantolama sistemleri sayesinde iç ve dış cephelerinizi tasarlatarak sadece kışın soğuktan yazın sıcakta, nemden ve rutubetten kurtulmaz bunların yanı sıra mantolama sistemi döşenen evlere ekstra kuvvette katabilirsiniz.

Yapılan evler iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır ve bunlar müşterinin isteği üzerine tasarlanabilir. Kısa sürede profesyonel işçilikle tasarlanan ve yapılan mantolamalar sayesinde sadece soğuk ve sıcaktan değil bunların yanında binaya güçte katabilirsiniz.

Binalara yapılan mantolamalar sayesinde binalarınız güçlendirilir. Çünkü yapılan bu mantolamalar her darbeye dayanıklı olup, büyük sarsıntılarda bile çatlama vs yapmaz. Ve tabi bu mantolamalarda bine yüzeyine uygulandığı içi kendi gücünü binaya da yansıtır.

Dış cephe mantolama ile oratalama olarak %50 ile %60 lık ısı tasarrufları sağlanabilmektedir. Dış cephe mantolama ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine fayda sağlamakla birlikte uzun vadeli olarak doğaya sağlayacağı faydalarda göz ardı edilmemelidir.

Dış Cephe Mantolama nasıl yapılır ?

  • Önce uygun levha kalınlığı belirlenir.
  • Yapı toz, yağ gibi levhaların yapışmasını engelleyecek faktörlerden temizlenir.
  • Levhaların üzerine oturacağı metal tutacaklar binaya yerleştirilir.
  • Levhalar dikkatlice yapıştırılır.
  • Levhaların uzun ömürlü şekilde duvara tutunabilmesi için dübellenir.
  • Levha aralarına su ve hava girişi önlemek için yapıştırıcı kullanılır
  • Daha sonra sıva aşamasına geçilir,2 kat sıva atılır file ile birlikte
  • Son olarakda boya, mineralli boya uygulanır.
,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?