Taşyünü ile yapılan mantolama

taşyünüTaş yünü ile yapılan mantolama, ince sıva sistemli uygulamalar içerisinde en üst kalite seviyesini belirler. Bununla birlikte, sistemin sağlıklı uygulanabilmesi ve uzun yıllar kalıcı olabilmesi için en başta kullanılan taş yünü olmak üzere, tüm komponentlerininde en üst kalite seviyesinde ve birbirleri ile uyumlu olmaları gerekir. Firmamız tarafından sektöre sunulan Heralan Sistem mantolama paketinin, Heraklith firması tarafından sadece mantolamada kullanılmak üzere geliştirilmiş özel Heralan PTP taş yünü ve yine bu ürün ile mükemmel uyum sağlayan komponentlerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkmıştır. Duvar örmenin mantolama işçilikleri ve maliyetlerinin üzerine cephe kaplama maliyetleri eklendiğinde binalarda, süre, işçilik, nakit kaybı çok ciddi biçimlerde hissediliyor. Taşyünü Mantolama Yaptırdığınız Yapılarda Diğer Mantolama Levhalarına Göre % 70 Oranında Isı & Ses Yalıtımı Sağlamaktadır.

Taşyünü Dış Cephe Mantolama  Block ısı yalıtımlı duvar sistemi, duvar örmeye, mantolama yapmaya üzerine giydirme uygulaması yapmaya gerek kalmadan, tek blok panel sistemi tüm bu zorunlu uygulamaları ortadan kaldırıyor. Alışılagelmiş duvar mantolama sistemlerine nazaran, çok daha yüksek ısı yalıtımı sağlayan, içerisindeki polüretan ve bimsli agrega beton sayesinde benzerleriyle kıyaslanamayacak bir ısı tasarrufu sağlıyor. Bunun yanında hareketli ankraj sistemi sayesinde depreme dayanıklı bir duvar sistemi. Döşeme ve kirişlere bağlandığından binaya yük bindirmiyor kendi arasında yük birikimi sağlamıyor. İskele, duvar imalatı, sıva, boya, cephe giydirme işlemlerini tek seferde çözmeyi sağlıyor. Binaya özel üretildiğinden detaylar binaya özel çözülüyor.

eros de amor

Türkiye’de ilk defa İzober Rock-wool tarafından yüksek teknoloji ile üretilmekte olan mantolama levhasıdır. Taşyünü levhası içerisindeki elyafların biribirlerine geçirilerek karmaşık bir lif yapısı oluşturulması suretiyle daha düşük yoğunluklarda yüksek basınca dayanma ve yüzeylerde paralel çekme direnci oluşturulur. Saç örgü lif yapısı taşyünü yüzeyine yapılan mantolama uygulamasını daha mukavemetli kılar. Bu sayede Taşyünü ile yapılan Mantolama yapı üzerindeki fiziksel yük taşıma oranı yükseltmiş olur.

Taşyünü Kullanım Alanları:

  • Isı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği maksadıyla dış cephelerde sıva altında kullanılır.

Taşyünü nasıl uygularnır ?

  • Dış doğramaları kasaları ve denizlikleri takılmış cepheye kaba inşaat durumunda uygulamaya başlanır.
  • Uygulamanın alt başlangıcı olarak alüminyum su basman profili özel plastik kamalar yardımı ile terazisinde ve ipinde monte edilir.
  • Düzgün yüzeyler için Heralan PTP kaya yünü yalıtım levhasının arkasına mala ile özel yapıştırma harcı sürülür.
  • Düzgün olmayan yüzeylerde ise levhanın kenarları 3-4 cm lik çizgi halinde ve ortasına 3 nokra halinde özel yapıştırma harcı sürülür.
  • Harçlanmış levhalar yanyana ve aşağıdan yukarıya, en alt su basman profiline sıralanır.
  • Mastar yardımı ile ipinde ve düzgün bir yüzey oluşturacak şekilde yapılır.
  • Yüzeye 6mm-8mm kalınlığında özel taraklı mala ile hafif agregalı donatılı sıva uygulanır.
  • Sıva yaş iken üzerine cam elyafından yapılmış bir file giydirilir.
  • Filesi giydirilmiş özel donatılı sıvanın üzerine astar sürülerek son kat tekstürlü dekoratif

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?