Farklı Dış cephe söve uygulamaları

söve

Söve profilleri, farklı denizlik ve pencere üst başlığı profilleriyle kombine edilerek, cephede değişik görünüşler de elde edilebiliyor. Binanızın dış cephesine ugulanan ve yalıtım özelliğine sahip , eps ve xps strafor malzemesinden yapılan üzeri reçine ile kaplanan ve her renge boyana bilen sınırsız modeli olan bir dekorasyon ve Cephe Süsleme Malzemesidir.Pencere söve üst başlıklarıyla farklı üreticilerin, panjur tamburları gizlenebiliyor. Tekrar eden  modüler, pencere boyutları, tek bir kalıpla, tek parça monoblok, dökülmesi sağlanarak, montaj için gerekli süre kısaltılıyor. Pencere sövelerinin içe dönüşleri, duvar kalınlığına ve doğramaya ne kadar içerde takılmak istendiğine bağlı olarak, döküm sırasında ayarlanır pencere söve profili, içe dönüş mesafesi ne olursa olsun, tek parça olarak dökülüyor.

eros de amor

Söve malzemesinin özellikleri

  • Strafor Malzemeden imal ürünlerimiz hafif ve yıllarca dayanır.
  • Doğru kullanılan Söve Yanlardan Gelen Soğuk kar ve Rüzgarı Engeller.
  • Söve enerji kayıplarını önler
  • Söve binaya estetik katar.
  • Söve tercih edilirken EPS Strafor seçildiğinde binaya ek yük getirmez.
  • Söve Zaman içinde deforme olmaz. Yıllarca Kullanabilirsiniz.

Dünyanın tüm kabul görmüş mimarları Zaman içinde binaların dış yüzey kaplamalarında kullanılan estetik ve görünüm itibariyle söve çeşitleri denemişlerdir.. Mimar Sinan Bunun En güzel örneğidir Mimar Sinan gibi üstatların görünüm için dış mimaride söve ve payandaları taş olarak kullandığında yapıya hem estetik hem de güzellik katmaya çalışmışlardır.

söve modelleri

Ama İlerleyen Yıllarda,  Taş Sövenin Ağırlığını Yapılar Çekemez olmuş ve  Ahşap söveler de Güneş ışığından o kadar deforme olmuştur ki Boyayı tutamaz olmuştur. Strafor Malzemeden imal ürünlerimiz hafif ve yıllarca dayanır. Söve Günümüz Binaları Geçmişe göre Farklı , konforlu ve de oldukça yüksektir. Bu demektir ki rüzgar ve soğuğu daha fazla alacak ve buda daha fazla masraf olacaktır.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?