Yan daireden çok ses geliyor çözümü nedir ?

ses-yalıtımı Sizlerden çok sayıda telefon alıyoruz. Yan daireden çok ses geliyor acaba bu sesi nasıl keseriz. Yine bu şikayetlerden birini yerinde görmek için müşterimizin evine gittiğimiz de çok şaşırdık çünkü yan daireden ses olduğu gibi duyuluyordu rahatsızlık verici düzeyde idi. Yan dairede oturanların bütün konuşma seslerini olduğu gibi duyuyorduk. Hemen yan komşudan izin alıp gerekli çalışmaları başlattık. Öyle bir sistem yapmalıydık ki ses hiç bir halükarda rahatsızlık vermemeliydi. 9 cm kalınlığında izolasyonlu bölme duvar ile bu işi kökten çözmeye karar verdik. Duvara dayanan eşyaları çektikten sonra bölme duvar galvanizleyerini döşemeye başladık. İzolasyonlu bölme duvar dediğimiz sistemde 2 kat alçıpan ve arasınada yüksek ses izolasyonu sağlayan eps veya xps malzemesi kullandık. Duvarın montajını bitirdikten sonra gerekli denemeleri yaptığımızda ise sonuç mükemmeldi ses tamamen kesilmişti. Hemen duvarımızın sıva ve boya işlemlerini tamamlayıp müşterimize teslim ettik.

eros de amor

Bu ve buna benzer sorunlar sıklıkla yaşanmaktadır. Mütehitlerin bina yaparken kat arası duvarlarda da ince tuğla kullanması ve her türlü malzemeden kaçınması sonucu oluşan bir olaydır. Eğer bu sorun rahatsız edici boyutları vardıysa çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Üst kattan gelen sesi önlemek için neler yapmalıyız ?

, , ,
One comment to “Yan daireden çok ses geliyor çözümü nedir ?”
  1. merhaba;
    benim evdede aynı sorun var. yan daireden çok ses geliyor. bu uygulamayı bende yaptırmak istiyorum. bunun metre kare maliyeti ne kadar olur. ayrıca sitenizde beğendiğim ürünlerden sipariş verme şansım varmı.
    teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?