Doğal Taş görünümlü iç cephe kaplamaları

ic cephe kaplamaları İç mekanlarda (iç cephe) doğal taş görüntüsü yaratmak için kullanılan taş görünümlü kaplamalar modern yapılarda kullanılmaya başlandı. İç cepheler de yıllardır uygulamasını yaptığımız gerçek doğal taşların kesilerek duvara monte edilmesi hem ustalık olarak hemde malzeme fiyatı olarak oldukça maliyetli bir işti fakat yeni çıkan doğal taş kaplamaları bu maliyeti ve zahmeti ortadan kaldırmış gözüküyor. Kaplamaların özellikleri hakkında bilgiler ; Kısa sürede montaj yapılabilmesi sayesinde, mağaza, restoran gibi sezonluk dekorasyon ihtiyacı dışında dış cepheler ile ev dekorasyonlarında kolayca kullanılabiliyor.

Dekorasyonda trendlerin hızla değiştiği görülse de, doğal kaplamalar her zaman yerini koruyor. Doğal görünümlü kaplamalar ise kolay elde edilmesi ve kullanım süreci gibi pek çok nedenle tercih edilen ürünler. Doğal görünümlü panellerin cins ve renk çeşitliliği ile dekorasyona gereksinimi olan her yerde pratik bir şekilde kullanılması birinci tercih nedeni.

ic cephe kaplamaları1

eros de amor

İç ve dış cephelerin kaplanmasında taş, tuğla, kiremit, arduvaz, beton dokularını gerçeğini aratmayacak şekilde verebilen ürün, sadece bu kullanımla da sınırlı değil. Betondan yapılmış bir dolap, tezgah ya da masa görünümü çok pratik, temiz, kolay ve kısa zamanda elde edilebiliyor.  Işık oyunlarına olanak sağlaması, aydınlatma ürünleriyle desteklendiğinde mükemmel sonuca ulaştırıyor. Bu yüzden tasarım yapılırken, ürünün sadece gündüz hali değil gece hali de düşünülerek dekorasyonda yeri hazırlanmalı. Panellerin suya, neme karşı dayanıklılığı nem ve rutubet sorunu taşıyan bölgelerin kolayca kapatılıp dekore edilmesine de olanak tanıyor. Panellerin yapısı gereği ince olması her alanda kullanım olanağı veriyor. Renk seçeneklerinin fazla ve boyanabilir olması, dekorasyonu oluşturan diğer materyallere uyumunda yardımcı oluyor. Doğal görünümlü yapısı nedeniyle ahşap, cam, çelik gibi malzemelerle birlikteliği mükemmel düzeyde.

Dokusu ile ortamın dinamiğini artırıyor. Kolay kullanılması nedeniyle gerçek ürünün kullanım zorluğu olan yerlerde temiz, kolay ve kısa zamanda sonuca ulaştırıyor. Dış cephe şartlarına karşı uzun ömürlü. Su ve nem gibi dış etkenlere karşı dayanıklı. Bu özelliği nedeniyle nem alan dış cephelerde her yönde kullanılabiliyor. Korozyona karşı dayanıklı yapıya sahip olup doğaltaşın zamanla göstermiş olduğu bölgesel kopma ve aşınma gibi reaksiyonlar göstermiyor. Güneş ışınlarına dayanıklı yapısı solmayı engelliyor.Hafif yapısı nedeniyle tavanlara da montajı yapılabiliyor.

Örneğin beton görünümlü bir tavan elde etmek için betonun ağırlığı olmadan aynı efekti sağlamak sadece bu ürünle mümkün olabiliyor. Darbelere karşı dayanıklı olması nedeniyle sert hareketlere maruz kalan duvarları darbelere karşı koruyacağından gerçeğinden daha iyi sonuç veriyor. Üst yüzeyinde kullanılan doğal taş tozu, gerçeğini aratmayacak kalitede olduğundan yakın plan kullanımlarında gerçek görünüm algılaması yaratacağından tereddütsüz her yerde kullanılabiliyor.

,
25 comments to “Doğal Taş görünümlü iç cephe kaplamaları”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?