Stropiyer Tavan Kaplaması ile ısı tasarrufu

Malatya’dan bir okurumuz Hakan bey sormuş ; Sevgili Kartonpiyer.gen.tr ekibi acaba evimin tavanını stopiyer ile kaplasam ısı tasarrufu sağlarmıyım ?

Hakan bey öncelikle sorunuz için teşekkür ederiz. Yaklaşık olarak 5 yıldır buradan tüketicilerimizi bilinçlendirmeye yönelik yazılar ve eğitim videoları yayınlamaktayız. Sorunuza gelince size şöyle bir örnekle açıklasam çok daha doğru olur. Bir arkadaşım 2 katlı dublex bir apartman dairesinde oturuyordu. Bir akşam misafirliğe gittiğimde ise misafirleri ağırladıkları salon yerine beni üst katta ki oturma odasına aldılar. Neden burada oturuyorsunuz dediğimde ise burası sıcak aşağısı çok soğuk oluyor cevabını aldım hemen alt kata inerek incelemede bulundum ev 2 katlı olduğundan dolayı kombi alt katta olduğu için alt kattaki kalorifer petekleri daha sıcak üst kattaki petekler ise dağa soğuk olduğundan bahsetti ev sahibi.

eros de amor

Oysaki sorun kombiden dolayı değil di üst kattaki petekler daha soğuk olmasına karşın neden 2. kat daha sıcaktı ? Çünkü katlar arasında ısı yalıtımı olmadığından dolayı ısı fiziksel olarak yukarı çıkıyor ve 2. katı ısıtıyor. Kendilerine stropiyer tavan kaplamasını önerdim ve bir gün içerisinde komle evin stropiyer tavan kaplaması bitti. Bir hafta sonra sevgili arkadaşımdan teşekkür telefonu aldım. Hakan bey umarım sorunuza cevap bulabilmişsinizdir. Aşağıda ise stropiyer tavan kaplama örneğini görebilirsiniz.

Stropiyer Kartonpiyere oranla çok daha az maliyet ve işçilik gerektirir.

, , ,
21 comments to “Stropiyer Tavan Kaplaması ile ısı tasarrufu”
 1. Pingback: kombi


 2. fahri:

  köpük karton pier köşesi ile ilgili bi sorum olucaktı köşegenlerin yapım videosunu yollarsanız ben ve benim gibi kendi işini kendi yapmak isteyen arkadaşlarım sevinicektir ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

  Ulan Adam sitede herşeyi resimle açıklayarak anlatmış be akılsızlar utanmadan bir de videolu olarak çekip yayınla diyorsunuz.

  Bu kadar beleşci nankör insanlar la aynı toprağa bastığımdan dolayı utanıyorum

  kadir kıymet bilmez embesiller sizi

  2 kartonpiyerin köşesini bir araya getiremeyen geri zekalılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?