Kartonpiyerler Yeterince Dayanıklı Mı?

Birçok kişi kartonpiyer mi yoksa stropiyer mi sorusuna cevap aramaktadır. Stropiyer görünüş ve kullanış bakımından oldukça kolaydır, temizdir, hafiftir ve montajı çok çabuk biter. Ancak bu oldukça yanıltıcı bir görünüştür.

eros de amor

Stropiyer, eğer sigara içen bir evde kullanılıyorsa, çabucak sararır. Normal bir yapıştırıcı kullanıldığında düşebilir. Ancak özel tutkalı kullanıldığında düşmez. Nadir olarak düşse bile kafa göz yarmaz bu sebeple de problem yaşanmaz. Ülkemizde yaklaşık 2 yıldır bu tür bir uygulama yapılmaktadır. Ancak stropiyer, alçı kartonpiyer gibi uzun ömürlü değildir. Ayrıca duvarda bulunan engelleri ve yamuklukları kapatmaz. Alçıya göre kesinlikle daha temizdir. Ancak uygulandıktan sonra mutlaka boya yapılması gerekmektedir. Bu sebeple aslında daha masraflı sayılmaktadır. Bir de bu işlem tamamen bilinçsiz ve uzman olmayan bir kişi tarafından yapıldığında masraflar daha da artmaktadır. Ürünler arasında pek fiyat farkı bulunmamaktadır.

Alçı kartonpiyerler çarpmalara ve darbelere karşı stropiyere göre çok daha dayanıklı ve sağlamdır. Bu sebeple evlerde stropiyer uygulaması kimsenin erişemeyeceği yüksek alanlara yapılmalıdır.

Siz de mekanlarınızı modernleştirmek istiyorsanız dayanıklı olan kartonpiyerleri uygulayacak alçı ustası bulma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?