Filesiz dış cephe mantolamanın Avantajları

filesiz-mantolama

Filesiz Mantolama ısı izolasyonunda kullanılan EPS yada XPS polistiren levhalaların fabrikada istenilen kalınlıkta, istenilen ölçü ve desende kesilmesi ve üzerine akrilik esaslı özel mineral harcın tam otomatik makinelerde kaplanmasıyla oluşan montaja hazır kenarları binili levhalardır. Filesiz mantolamanın işçiliği kolay ve ergonomiktir.

eros de amor

Filesiz mantolama avantajları

  • Klasik mantolama ile kıyasladığımızda işçilik süresinde % 60’a varan tasarruf sağlanır. Daha kısa sürede daha fazla iş üretebilmek mümkün olur.
  • Klasik mantolama işi yapılırken kullanılan dübel ve filenin izi kesinlikle belli olur. Filesiz mantolamada bu ve buna benzer izlere rastlamak mümkün değildir. Dübeller panellerin bini yerlerine çakıldığından iş bitiminde kesinlikle açıkta kalmaz, iz yapmaz.
  • Ayrıca son katta uygulanan sıva da zamanla çatlamalar meydana gelir. Çünkü işçinin karıştırdığı sıva malzemesi hangi marka olursa olsun homojen bir şekilde karışmaz. Bu nedenle de bir süre sonra sıvalarda dökülme başlar.
, ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?