Bölme duvar nedir ?

Metal iskeletin her iki yüzüne Alçıpan levhanın vidalanması ile oluşturulan taşıyıcı olmayan yapıya bölme duvar denir. Evler, ofisler hastaneler vb. her alanda sıklıkla kullanılır. Metal iskeletin her iki yüzüne Alçıpan levha kaplanarak elde edilen duvar boşluğundan her türlü tesisat geçirilebilir ayrıca Bu duvar boşluğuna, ses ya da ısı yalıtım malzemesi yerleştirilebilir. Isı ve ses yalıtım özelliklerinin yanısıra yangın dayanımına sahiptir. Birçok uygulaması olan basit bir sistemdir.

Bölme duvar montajı

Bölme duvarının konumu belirlenir. U-profilinin sabitleneceği hat çırpı ipiyle döşemeye işaretlenir. Döşemedeki çizgi şakul kullanılarak tavana taşınır ve çırpı ipiyle tavana işaretlenir. Yapılacak bölme duvarın uzunluğu belirlenir ve U-profilleri bu uzunluğa göre kesilir. Takma aşamasında kolaylık sağlamak için C-profilleri tavan yüksekliğinden 1 cm kısa kesilir. Sabitleme öncesi, U-profillerinin ve yan duvarlara tutturulacak C-profillerinin altına ses yalıtım bandı yapıştırılır.

eros de amor

, , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?