Yaptığımız kesifler ücrete tabidir ?

kesif-ucreti

Saygıdeğer müşterilerimiz. Ali usta ve ekibi olarak İstanbul’un her semtinde binlerce kez ücretsiz olarak kesif yaptık. Son aylarda gördük ki ücretsiz olarak yaptığımız keşifler yüzlerce hatta binlerce saatimizin boş yere geçmesine neden olmasının yanı sıra iyi niyetli olmayan kişilerin zevkleri uğruna oradan oraya onbinlerce km yol yapmışız. Hem ülke ekonomisine kayıp hemdi kendi emeklerimize.

Ali Usta olarak meslek hayatımda bir çok olayla karşılaştım her konuda tecrübe edindim ve bu tecrübelerimi  vaktimi bilinçli zevk sahibi insanlarla harcamak istiyorum.

eros de amor

Bir örnekle açıklayacak olursak Haramidere de oturan Ayla Hanım evine kartonpiyer yaptırmayı düşünüyor. Açıyor interneti bir onda onlarca firmaya ulaşıyor ve hepsinden fiyat alabilmek için evine  çağırıyor. İstanbul’un her semtinden (pendik,merter v.b) yola çıkan ustalar fiyat verebilmek için Ayla Hanımın bulunduğu Haramidereye gidiyor hepsi ölçüyor biçiyor hesap çıkartıyor. Ayla hanımın istediği oluyor elinde birbirine yakın bir düzine fiyat var. Düşünüp sonra yaptırırız deyip o teklifleri atıyor çöpe.

Bunlar sürekli yaşanan olaylar bu anlattıklarınızda ne kötülük var diyebilirsiniz ?

Değerli Müşteriler İstanbul trafiğince yüzlerce km yol gidip ve trafikte saatlerini harcayıp insanlar ekmek parası kazanabilmek umuduyla ömürlerini harcıyorlar. Hem bu insanların vakitlerine yazık hemde oraya gidebilmek için harcadıkları benzine yazık.

Bu şartlar doğrultusunda bizde bu olayları yaşamamak adına keşiflerimizi cuzi bir ücret karşılığı yapmaya karar verdik. Sizlerinde bu kararı anlayışla karşılayacağınızı temenni ediyorum.

Saygılarımla

Ali USTA

Not : Bu konu hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

22 comments to “Yaptığımız kesifler ücrete tabidir ?”
  1. hasan namlıya katılıyorum…ciddi bir usta bir işi ne kadara yapacağının fiyatını açıkca söyler…kartonpiyerde mt fiyatı ve köşe adedi fiyatı şu kadar arkadaş diyebilir….tabii bu yaklaşık fiyattır. %5 de tolerans koysa herkes bilir neye mal olacağını…..bence bu bilgi rahatlıkla konabilir. böylece keşifede keşif fiyatına da gerek kalmaz…standart yapılan işlede fiyat olur. özel isteklerde ayrıca keşif yapılabilir.

  2. keşif ücreti alınmalı ancak firma iş yaptığı kişilerden keşif ücretini hesaba dahil edip fiyatı ona göre vermeli

  3. Bence keşif ücreti alınması çokda normal karşılanamaz ama ücretin 25 tl olduğunu öğrenince bunun bi ard niyettten ziyade gerçekten sadece yol masrafının karşılığı olduğu kanaati uyandı bende..işinin ehli olanlara işinin hakkı ödenmeli diye düşünüyorum

  4. Kesif icin ucret isteyeceginize birim fiyatlarını yayınlayın, musterinin isine geliyorsa arasın sizi cagırsın. Kesif icin ucret alıp gittiginiz zaman trafige zararınız olmuyor mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?