Yağlı Boyanın üzerine Plastik boya nasıl yapılır ?

boyaci

Boya yapacağınız duvara farklı bir boya türü uygulayacaksanız örneğin Yağlı Boyanın üzerine Plastik boya yapacaksanız kesinlikle astar geçiş boyası kullanmalısınız. Hangi yüzeyde uygulanmış olursa olsun (metal,duvar,ahşap) yağlı boyanın üzerine direkt su bazlı boya uygulanmaz. Yağlı boyadan su bazlı boyaya geçişlerde zemine ince zımpara atılarak zemin toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Ardından üzerine 1 kat geçiş astarı (dönüşüm astarı) uygulanır.

eros de amor

Plastik boyanın üzerine yağlı boya uygalayacaksanız üzerine astar vurmanıza gerek yoktur.Bu astarı yapı marketlerde ve hırdavatçılarda geçiş astarı veya transfer astarı adında rahatça bulabilirsiniz. Astar tamamen kuruduktan sonra boya iyi bir sonuç için 2 kat uygulanır.

Astarsız yağlı boyanın üzerine yapılan su bazlı silinebilir ve plastik boyalar yapışamaz, resimdeki gibi çatlama ve kabuklanma yapar. Eğer Duvar kağıdı yapacaksanız yüzeyi temizledikten sonra yapıştırıcı kullanıp duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

plastik boya üzerine silikonlu boya yapılırmı, saten boyanın üzerine plastik boya yapılırmı, sentetik boya üzerine akrilik boya olurmu, saten boyanın üstüne nasıl boya yapılır, su bazlı boya ile plastik boya arasındaki fark, duvara yağlı boya nasıl yapılır, silikon üzerine boya tutarmı, yağlı boya üstüne duvar kağıdı

, ,
One comment to “Yağlı Boyanın üzerine Plastik boya nasıl yapılır ?”
  1. Pingback: Radyatör Petek Borularınız Artık Göz Alıcı! Petek Boru Gizle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?