Söve modelleri

sove5Yapınızın dış cephesine ugulanan ve yalıtım özelliğine sahip , eps ve xps strafor malzemesinden yapılan üzeri reçine ile kaplanan ve her renge boyana bilen sınırsız modeli olan bir dekorasyon ve Cephe Aksesuar malzemesine söve denir. Dışardan bakıldığında ise çok güzel bir görünüm katar. Dünyanın tüm kabul görmüş mimarları Zaman içinde binaların dış yüzey kaplamalarında kullanılan estetik ve görünüm itibariyle söve çeşitleri denemişlerdir. Mimar Sinan Bunun En güzel örneğidir Mimar Sinan gibi üstatların görünüm için dış mimaride söve ve payandaları taş olarak kullandığında yapıya hem estetik hem de güzellik katmaya çalışmışlardır.Ama İlerleyen Yıllarda ise Taş Sövenin Ağırlığını Yapılar Çekemez olmuş ve Ahşap söveler de Güneş ışığından o kadar deforme olmuştur ki Boyayı tutamaz olmuştur. Buna çare olarak söve icad edilmiştir. Söve uzun yıllarca sorun çıkarmadan dayanabilmektedir.Günümüz Binaları Geçmişe göre Farklı , konforlu ve de oldukça yüksektir. Bu demektir ki rüzgar ve soğuğu daha fazla alacak ve buda daha fazla masraf olacaktır. Aşağıdaki resimde farklı söve modellerini bulabilirsiniz.

eros de amor

sove

2 comments to “Söve modelleri”
  1. Biz polistiren bir üretim ve ürün “sove modeller piyasaya istiyorum. fiyatları bilmek, nasıl satın alma ve ulaştırma istiyorum. kim İtalyanca veya İngilizce bilen bir kişi var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?