Kartonpiyer nasıl boyanır ?

kartonpiyer modelleri

Sizlerden gelen soruları cevaplamaya devam ediyorum. İstanbul Şişli den mail gönderen Haşim bey sorusunu aktarıyorum ; Sevgili Ali ustam kartonpiyerler nasıl ve hangi boya kullanarak boyamalıyız.

eros de amor

Hasim bey öncelikle sorunuz için teşekkür ederim. Öncelikle kartonpiyerler su bazlı plastik boya kullanılarak boyanır. Kartonpiyerleriniz zamanla ortam şartlarına bağlı olarak yıllar içerisinde sararma yapması çok normal bir olaydır. 2-3 senede bir her nalburda rahatlıkla bulabileceğiniz kestirme fırçası kullanarak kartonpiyerlerinizi kendinizde boyayabilir dilerseniz bu konuda bir ustadan da yardım alabilirsiniz.

Bir dip not düşecek olursak eğer kartonpiyerleriniz yeni (montaj) takıldıy sa muhakkak yaz aylanrında 1-2 gün arası kış aylarında ise 3-4 gün arası tam olarak kuruma zamanı vardır bu sürelere dikkate alarak boya işlemine başlayabilirsiniz. Bu konu hakkında soru ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden gönderebilirsiniz.

One comment to “Kartonpiyer nasıl boyanır ?”
  1. mrb.amasya’dan selam. köpük kartonpiyer nasıl boyanır hangi boya tercih edilmelidir cevaplarsanız çok memnun olurum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?