Kartonpiyer Duvar Modelleri

Halk arasında Kartonpiyer Duvar modelleri olarak bilinen işlemin ismi Duvar çıtalarıdır. Kartonpiyer Duvar çıtaları düz duvara derinlik ve görsellik katmak açısından uygulanmaktadır.

Son yıllarda İç mimarlar tarafından oldukça sık kullanılması 2023 yılında da moda olmaya devam edeceğinin göstergesidir. Eğer düz ve büyük bir duvarınız varsa duvar çıtası tam size göredir.

Büyük duvarlara derinlik katan uygulama da bir çok kartonpiyer çıtası kullanılmaktadır. Kartonpiyer duvar modelleri olarak da bilinen uygulamada alçı ile üretim yapılır. Kalıplara dökülen alçılar kurumaya yakın duvara yapıştırılarak uygulama sonlandırılır. Üretim şekli asma tavan gibidir.

Strafordan köpükten yapılan duvar çıtası uygulamarıda mevcuttur. Fakat duvarlara bir isim eşya çarpması halinde çok kolay deforme olabilmektedir. Uzaktan görünüm olarak hiç bir fark bulunmamaktadır.

Alçıpan Duvar Çıtaları

Sonuç olarak ; her iki uygulamanında kullanımı mümkündür. Storafor modellerin maliyet olarak daha ucuza gelmesi fakat kullanımı esnasında malzemenin dayanıksızlığı ek maliyetler oluşturabilir. Alçıdan üretilen kartonpiyer duvar çıtaları ise dayanıklılık olarak çok daha üst seviyede koruma sağlar. Darbelere karşı çok daha yüksek koruma sağlar.

eros de amor

Bir usta olarak bizim tavsiyemiz ise eğer uygulama yaptıracağınız mülk kendinize ait ise alçı kartonpiyer duvarlarını tercih etmenizden yanadır. Eğer evde uzun seneler oturmayacak yada kiracı iseniz de köpük Strafor modelleri tercih edebilirsiniz.

Kartonpiyer Duvar Modelleri
Kartonpiyer Duvar Modelleri
Kartonpiyer Duvar Modelleri
Kartonpiyer Duvar Modelleri
Kartonpiyer Duvar Modelleri
One comment to “Kartonpiyer Duvar Modelleri”
  1. Pingback: Ev Dekorasyonunda Kartonpiyer Kullanımı | Kartonpiyer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?