Elastik Yapıştırma ve İzolasyon Sistemleri

elastik izolasyon

Gelişen teknolojilere paralel olarak pazara sunulan yeni malzemelerin yapı sektöründe kullanımı ile farklı montaj teknikleri gündeme geliyor ve yeni birleştirme elemanlarına ihtiyaç duyuluyor. Yeni bir konsept oluştururken, kullanıcıya beklentileri doğrultusunda fiziksel ve psikolojik olarak uygun ortamı sağlayacak tasarımlara farklı bir estetik anlayışla yaklaşımda, fonksiyonel olarak ihtiyaçlara da cevap verebilecek çözümlerden biri de montaj ve finish aşamalarındaki yapıştırma uygulamalarıdır.

eros de amor

Sika Yapı Kimyasalları AŞ.’nin endüstri grubu, uzun yıllar sektörümüzde ve farklı sektörlerde (marine, otomotiv, üretim sanayi vs) edindiği yapıştırma tecrübelerini paylaşmak üzere bu çalışmayı yapmıştır.

Aynı anda farklı özelliklere sahip ürünler taşıyıcı olarak birleştirilebilir.

  • Yapıştırma ile aynı zamanda su izolasyonu sağlanmaktadır.
  • Farklı ısıl genleşme modülüne sahip ürünlerin bir arada kullanılmasına imkan sağlanabilir.
  • Yapıştırma uygulaması ile mekanik bağlantılarda ( vida, perçin gibi) oluşabilecek noktasal yüklerin yaratabileceği deformasyonlara engel olunabilir.
  • Dış etkenlerden oluşabilecek rezonans engellenebilir.
  • Isı ve ses izolasyonu sağlanabilir.
  • Isıl işlemle yapılan birleştirmelerde (kaynak gibi) oluşabilecek yüzey deformasyonlarına ve bunların giderilmesi için gereken işlemlere ihtiyaç olmadan üretim yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?