Drenaj ve Koruma Levhaları

drenaj koruma levhaları

Yüksek Basınç Mukavemetli Drenaj ve Koruma Levhaları üstün basınç dirençli (yaklaşık 150 kN/m2) , bir kabarcıklı levhadan ve özel filtreleme keçesinden oluşuyor. Jeotekstil keçe, toprağı tutup suyu geçirerek suyun kabarcıklı levhanın boşluklarından aşağı doğru süzülmesiyle etkili, yeterli ve doğru bir drenaj sistemi sağlamış oluyor. Çürümeyen, darbelere dayanıklı ve deforme olmayan , CE işaretine ve Türkiye’de alanında TSE kalite belgesine sahip tek malzeme olma özelliği taşıyor.

eros de amor

Dikey uygulamalarda, yeraltı yapılarında, her türlü istinat duvarında, aç kapa metoduyla inşa edilen tünellerde ve yeraltı otoparklarında güvenilir bir drenaj malzemesi olarak kullanılıyor. Yatay uygulamalarda ise yeşillendirilmiş yeraltı otoparklarını ve otopark tavanlarını nemden koruyor. Kabarcıklı levha, su birikmesini önlüyor ve kökleri koruyor. Yüzey basınç dayanımı sayesinde zemin üzerinde yürünebiliyor. Yüksek yoğunlukta polietilenden mamul entegre jeotekstil keçe kaplı levha, yeraltı sularına zarar vermeyen ve çürümeyen çevreci malzeme yapısına sahip. 25 yıl garantiye sahip olan ürün, jeotekstil keçe ile birlikte beraber üretildiği için yapıştırıcı ihtiva etmiyor ve yapıştırıcının neden olduğu jeotekstil keçenin üründen ayrılması gibi dezavantajlar bu gruptaki ürünler için geçerli olmuyor.

Düşey ya da yatay olarak basınca dayanıklı izolasyonlar (sürme esaslı olmayan) ya da ısı izolasyon plakaları (xps, eps) üzerine uygulanıyor. Ürün, üst kısmından mekanik olarak sabitleniyor. Eğer gerek duyulursa ters dübeller vasıtasıyla izolasyon üstüne yapıştırılarak sabitleme yapılabiliyor. Bindirme yerlerinin 10’ar santimetre üst üste getirilip kabarcıkların iç içe geçirilmesiyle montaj tamamlanıyor.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?