Dış cephe sıvaları

Yapı sistemlerinden Isı yalıtım ürünleri su yalıtımı ve ısı yalıtımı olarak üretilen çeşitli malzemelerdir. Bunlar ısı yalıtımı için harç olarak veya yapıştırma malzemesi olarak ya da astar olarak uygulanan ürünlerdir. Yapı izolasyon malzemelerinin zemine ve duvarlara yapıştırılmasında kullanılan, altlarında astar olarak çekilen veya üzerlerindeki sıvada katkı olarak bulunan ısı ve su yalıtım kimyasallarıdır. Dış cephe sıvaları da sı ve ısı izolasyonlu kimyasal ürünlerdir. Su yalıtım ürünleri olarak üretilen özel katkılı çimentolar, dış cephe su yalıtım malzemeleri üretilir. Mastikler ve yapıştırıcılar taş, mermer, seramik veya fayans döşemelerinde kullanılan yapıştırıcı ve ders dolgu kimyasallarıdır. Farklı inşaat malzemelerini birbirine yapıştırmak için de kimyasal yapıştırıcı ürünler vardır. Islak zeminlerde de kullanıldığı için su yalıtımlı ürünlerdir. Yapı malzemelerinin uygulanması ndan önce astar olarak uygulanan ürünler de mevcuttur. Seramik yapıştırıcıları ve ders dolguları kullanılacak alandaki suyun sertliğine göre, zemin yapısına göre, uygulanacak alanlara göre çeşitlilik gösterir. Kullanılacak alanların özelliğine göre üretilen seramik yapıştırıcı ve dolgu ürünleri piyasada mevcuttur. Katkı sistemleri olarak beton katkıları, beton yan ürünleri, harç katkıları, yer altı yapı kimyasal ürünleridir. Beton ve harç katkıları betona akışkanlık kazandırmak için harca ilave edilen kimyalardır. Su azaltma özelliği ile betondaki suyu azaltarak hızlı kurumasını sağlar veya priz geciktirici özellikleri olanları da üretilmektedir.

eros de amor

Harç katkıları olarak su geçirimsiz özellik verenler, elastikiyet arttırıcı olanlar, priz geciktirici veya hızlandırıcı olanlar üretilir ve kullanılır. Toz veya sıvı olarak ayrılan bu kimyasal katkılar isteğe ve kullanılan malzemeye göre tercih edilir. Zemin sistemleri zemin kaplama ürünleri olarak çeşitlidir. Çimento esaslı zemin kaplamaları, poliüretan ve epoksi esaslı kaplamalar, yüksek performanslı kaplamalar olarak çeşitlilik gösterir. Çimento esaslı zemin kaplamaları yüzey sertleştirici özellikli kimyasallar içerir. Kendiliğinden yayılan tipleri de olan çimento bazlı zemin kaplamaları kullanılacak zeminlere göre ve içeriklerine göre ayrım gösterir.

, ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?