Dekoratif Sedefli Efekt Boya Nasıl Yapılır ?

Sedefli boya nasıl yapılır ? Sedefli boya hakkında bilinmesi gereken her şey bu yazımızda bulacaksanız. Çok büyük paralar harcamadan ufak bütçeler ile evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Sedef boya yapmadan önce boyayı uygulayacağınız yüzeyin düz pürüzsüz ve temiz olmasına dikkat ediniz boya ya başlamadan bir saat önce nemli bir bez ile duvarın üzerindeki kir katmanını alabilirsiniz.

Sedefli boyalar farklı markaların çok farklı fiyat farkları ile satılmaktadır. Burada size bir marka önerisi yapmıyoruz üç aşağı beş yukarı ürünler aynıdır. Sedefli boyalar gümüş renkte veya altın renginde satılmaktadır. İsteğinize arzunuza göre her hangi birini seçebilirsiniz.

Dekoratif Efekt yapmak için efekt boyanız olan sedefli boyanızı aldınız ve her şey bitti mi hayır. Bu boyayı uygulamak için yine isteğinize göre dekor rulosu yada efekt damgası almalısınız çok farklı desenlerler rulu ve stamp damgası bulunmaktadır. En beğendinizi seçtikten sonra boyaya başlamaya hazır hale geldiniz demektir.

eros de amor

Her seferinde olduğu gibi boyaya başlamadan önce tüm önlemlerimizi alıyoruz kenarı ve yerleri maskeledikten sonra işe başlayabiliriz. Sedefli boya dekor boyası olduğundan dolayı hiç sulandırılmadan direk uygulamaya geçebiliriz. Rulomuza yada damgamıza bir miktar boya yedirdikten sonra fazla boyayı başka bir kaba sürterek boşaltıyoruz ve duvarımıza en güzel deseni veriyoruz. Bura da tamamen size ve hayal dünyanıza kalmış.

Ali Usta’nın Yorumu

Ali usta olarak sizlere önerim ise efekt yapacağınız odanın sadece 1 duvarına sedefli boya uygulamanızdır. En çok güneş alan duvarı sedefli boya ile boyamanızı tavsiye ederim. Çünkü efekt sedefli boyalar güneş ışığında yansıma yaparak oldukça hoş bir görüntü oluşturmaktadır.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?