Bianca Dış Cephe Uygulama Tekniği

Uygulama yapılacak binanın mantolama yapılacak cephelerinin öncelikle yatay ve düşey terazisi belirlenir. Yüzeyde varsa 1-2cm’den büyük olan eğrilikler kaba sıva ile düzeltilir. Yüzeyde yapışmayı önleyici herhangi bir kaplama varsa kaldırılmalıdır. Bianca levhalarının yapışacağı yüzeyin tümüne; taraklı malayla, sürekli veya kenarları boyunca Bianca ısı yalıtım yapıştırıcısı uygulanır. Levhalar su basma profiline oturtturularak hafifçe kaydırılıp duvara yapıştırılır. Bianca levhalarının sıkıştırılması esnasında, lamba zıvanalar birbiri üzerine simetrik olarak bindirilmelidir. Levhalar arasında ısı köprüsüne neden olacak derzler oluşmamalıdır. Yapıştırma işleminden en az 24 saat sonra dubellerin tespiti için duvar ve levha, matkapla delinir. Beton içine enaz 40mm tuğla ve diğer bloklu yapılarda en az 50mm girecek şekilde dubeller sabitlenir. Bianca levhaları standart olarak 500×2000mm ebatlarında olup dubelleme işleminde metrekarede minimum 7 adet dubel uygulama işlemi yapılır.Dubel yerleri ve derz araları için Bianca Elastik Elyaflı Sıva uygulanarak sistem tamamlanır. İstenilen renge boyanabilme özelliğine sahiptir.

eros de amor

Söve Uygulaması ; Uygulama için gerekli olan malzemeler; Testere, gönye, fırça, spatula, çekiç, çivi, zımpara, metre, Bianca Isı Yalıtım Yapıştırıcısı, Bianca Elastik Elyaflı Sıva. Uygulama yapılacak yüzeyler ölçü alınarak belirlenir. Gönye payları hesap edilir. Projeye uygun bir şekilde model çıkartılır ve gönye yardımıyla 45ºlik açı verilecek şekilde söve uçları belirlenir. Dış veya iç gönye durumuna göre testere yardımıyla gönye kesilir. Daha önce homojen biçimde hazırlanan bianca ısı yalıtım yapıştırıcısı söve arka yüzeyine spatula yardımıyla sürülür. Söve projesine uygun bir şekilde yapıştırılır. Pencere üst ve yan kenar söveleri oluşturulur.
Yapıştırılan söve çivi vasıtasıyla uygun bölgelerden sabitlenir ve böylece söveler hem mekanik hemde kimyasal yolla zemine monte edilmiş olur.Çiviyle sabitlenen yerler bianca elastik sıva ile doldurulur. Taşan yapıştırıcılar tasfiye edilir.Bianca elastik sıva ile ek yerleri düzeltilir.Tamir edilen bölgelerde oluşacak girintiler ve pürüzler fırça yardımıyla Bianca elastik sıva inceltilerek sürülür.Kuruduktan sonra zımpara yardımıyla çıkıntılar tasfiye edilir.Böylece söve uygulaması tamamlanmış olur.

Denizlik Uygulaması ; Pencere yan ve üst bölgelerin söve uygulamaları tamamlandıktan sonra denizlik modellerinin hazırlanması işlemine geçilir. Denizlik kenarlarının düz bir görüntüden kurtulması için içe ve dışa gönyeli kesimlerle modelin devamlılığı sağlanır. Önce denizlik profiline 45ºlik açı verecek şekilde ön uçtan arkaya doğru gönye alınarak kesim yapılır. Daha sonra gönyelenmiş denizlik modeli yine düz bir şekilde kesilir, bu kez ön uçtan arkaya 45ºlik açıyla ikinci kez kesilir. Orta kesimde elde edilen parça denizlik modelinin uç kısmına kapatılır ve modelimizin dönüşlerdede devamlılığı sağlanmış olur.

, ,
One comment to “Bianca Dış Cephe Uygulama Tekniği”
  1. merhaba stropiyer aldım ve köşeleri birleştiremiyorum el kesim tekniği yok mu yardım adin ltfnn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?