Betopan nedir ? Betopan Fiyatları & Betopan uygulama

betopan

Neme direnç özelliği ile ıslak hacimlerin ve dış cephelerin gerekli malzemesi betopan denir. Ağaç ve çimentonun olumlu özelliklerini bünyesinde birleştiren, yapıların değişik bölümlerinin değişik isteklerine, gereken çözümleri sunabilen inşaat levhasıdır. Betopanplus; ağaç, çimento ve sağlığa zararsız kimyasal katkı maddelerinin fiziksel karışımı olup, her iki yüzeyi doğal minerallerle zırhlandırılmış, desensiz levhalardır. BETOPAN, 24 saat su içinde kaldığında, kalınlığındaki artma (şişme) ihmal edilecek düzeydedir. ( %1,5) BETOPAN, nem direncine bağlı olarak küflenmez. Böcek ve haşereye dayanıklıdır. BETOPAN, bünyesindeki çimento nedeniyle böcek ve haşere barındırmaz. 1 cm kalınlığında BETOPAN, 10 cm’lik betonun ısı yalıtımını sağlar. 8,4 cm kalınlığında her iki yüzü BETOPAN kaplı bir sandviç duvarın sağladığı ısı yalıtımı, 39 cm kalınlığındaki yalıtımlı delikli tuğlaya eş değer olabilmektedir.

eros de amor

Ahşap malzeme ortamın nemine göre hareket eder. Aynı şekilde prizini almış çimento ve betonda ortamın nemi değiştikçe hareket eder. BETOPAN’ın hareket miktarı ahşaptan az, prizini almış çimentodan yüksektir. BETOPAN’ın yapısı ahşaba göre çok daha homojen ve yaratacağı gerilim çok daha düşük olduğu için, hareketinin ne yönde, ne kadar olabileceği kestirilebilir, boya ve tutturma yöntemleriyle mahzurları önlenebilir.

Uygulamalarda BETOPAN levhalar, tercihen silikonlu, alkaliye dayanıklı bir boya ile boyanmalıdır. Boyanın etkisi ile doğrusal hareket azalacak fakat yok olmayacaktır. Bu nedenle levhalar doğrusal harekete olanak sağlayacak bir yöntemle tutturulmalıdır. Bu takdirde yüzeyde çukurlaşma ve bombeleşme gibi biçimsel hareketler de tamamen önlenmiş olacaktır.

Betofon Fiyatları

08 mm   Betopan :  17,25 TL
10 mm Betopan :    21,31 TL
12 mm Betopan :    25,38 TL
14 mm Betopan :    29,44 TL
16 mm Betopan :    33,50 TL
18 mm Betopan :    37,56 TL

betopan bayileri ,betopan evler ,betopan ev fiyatları, betopan uygulama, alçıpan fiyatları, betopan nedir, osb fiyatları, betopan ölçüleri

, , , , ,
2 comments to “Betopan nedir ? Betopan Fiyatları & Betopan uygulama”
  1. Evet ayni benim sorumda bu sekilde kesinlikle hic bir fark yok. Lutfen cevap verin banada.
    Tavanda olurmu ve kartonpiyer uygulanirmi uzerine
    Cati kati benimde. Alcipan tavan omru kisa diye yaptirmak istemiyorum. Uzun 9murlu su yalitimida yapabilecek bi tavan olsun istiyorum.

  2. merhaba, evimi yaptırmaya başladım. çatı katında oturucam fakat tavanda şu an sadece kalın kütükler var henüz bi tavan yaptırmadık. çatının izolasyonu yapıldı henüz… betopanın güvenli olduğunu öğrendim. tavan için uygulanabilir mi ve üzerine kartonpiyer yapılabilir mi? teşekkür ederim şimdiden…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?