Asmatavan ve Kartonpiyer Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Asmatavan ve Kartonpiyer Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler nelerdir ? Sitemizi takip eden değerli ziyaretçilerimizin sorularını önemsiyor ve tek tek cevaplamaya elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Kartonpiyer yada Asma tavan yaptırmaya karar verdiniz peki bundan sonra izlemeniz gereken yol yada yapılması gerekenler nelerdir biliyormusunuz ? Sizlere bu yazımızda bilimsel bir makale tadında tüm bilgilerimizi sizlere aktarmaya çalışacağız. Yazımıza başlamadan önce lütfen aşağıdaki videoyu mutlaka izleyiniz.
 

 

Yanlış Usta Size Evinizden Soğutur

 

Kararınızı verdiniz ve hemen bir usta yada bir firma şirket arayışına geçtiniz 2-3 tane usta yada şirket geldi en ucuz fiyatı veren ustaya yada firmaya işi verdiniz. Geçmiş olsun hayatınızın hatasını yaptınız. Neden mi ?
 
İşi verdiğiniz ustanın yada firmanın daha önce yaptığı işlere bizzat yerinde gidip baktınız mı ? Bu konuda dikkatli olun katalog yada web sitesinde biz yaptık diye gösterdikleri resimlere değil bizzat gidip görmek istediğinizi söyleyin zaten kendileri yapmadılarsa direk surat ifadeleri değişecektir.
 
İşi vereceğiniz ustanın üslübuna hareketlerine davranışlarına mutlaka dikkat edin gözlerini kaçıran söylediğiniz herşeye tabi yaparız diyen. Kendi yapacaklarını abartarak anlatan bir usta ile karşı karşıya iseniz hemen oradan uzaklaşın.
 
Asla işe başlar başlamaz yada işin yarısında paranın tamamını vermeyiniz. Bu en çok yapılan hayati hataların başında gelmektedir. İşe başlarken abi malzeme parası yarısını peşin alıyoruz deyip paranın %50 sini alırlar işe başladıktan sonra muhtemelen eşi kızı çocuğu ablası abisi mutlaka bir kaza geçirir ve acil paraya ihtiyaçları olur ve sizden kalan %50 ‘yi de talep ederler. Parayı verdiniz hadi size geçmiş olsun.
 
2 günde bitecek iş haftalar sürer ustayı her aradığınızda ya cenazededir. Bir yakını ölmüştür yada bir yakını yoğum bakımda yatmaktadır. Bu söylemler hiç değişmez değerli ziyaretcilerimiz.
 
Usta ile laf yarışına girip de kazanan olmamıştır. O yüzden hiç münakaşaya girmeyin artık olanlar olmuştur paranın tamamını verdiniz evinizde inşaat şantiyesi ile yaşamaya alıştınız. Artık yapacak hiç birşeyiniz yok ya yeni bir usta bulacaksınız yada eski ustanızı sabırla yalvar yakar geri dönmesini bekleyeceksiniz.
 

eros de amor

Bu ve bunun gibi durumlara düşmemek için lütfen ama lütfen yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Öncelikle herkez gibi sizde internet üzerinde araştırma yapmaya başladınız şanşanlı bir site muhteşem referanslar yaptığımız işler herşey mükemmel bir firma buldunuz ve hemen aradınız. Telefondaki kişide sizi ikna edici konuşmalar yaptı ve keşif için çağırdınız. Yukarıda anlattığım hataları yaşamak istemiyorsunuz öncelikle internet bulduğunuz sitenin whois bilgilerine bakın site kaç yıldır faliyette 10 yıllık bir web sitesi mi yoksa yeni açılmış 10 günlük bir sitemi ?
 
Daha sonra web sitesinin yada firmanın adını google yazarak firma hakkında olumsuz yorum şikayet varmı ? Mutlaka çok iyi araştırın gerekirse sosyal medya sitelerinde dahi arama yapın firma hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz hemde firma hakkındaki olumsuz yorum ve şikayetleri bulabilirsiniz.
 
Keşif için geldiklerinde herşeyi açık açık tane tane anlatın ve anlattıklarınız hepsini yazılı olarak bir sözleşme haline getirin. A dan Z ye yapılacak işler kullanılacak malzemelere kadar hepsini yazın (sözleşme örneklerine internetde kolayca ulaşabilirsiniz) Sözleşmeye iş bitiş tarihine kadar herşeyi yazın ve sonuna bu tarihte bitmediği takdirde tazminat maddesinide ekleyiniz ve karşılıklı imzalayınız.
 
İmzaladığınız sözleşme işe kendinizi güven altına aldınız işi bitiremediğinde yada eksik yapıldığında hemen bulunduğunuz en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına gidip şikayetçi olabilirsiniz.
 

 

Kartonpiyer Asma Tavan Yaptırmadan Önce

 

İster Asma Tavan isterseniz Kartonpiyer yaptırın eviniz mini bir inşaat şantiyesine dönecektir. Eğer eviniz boş değil eşyalı işe bu durum daha ağır yaşanacak bir süreç haline dönüşecektir. Bunları göze alarak lütfen bu işe kalkışınız ?
 
Kartonpiyer yada Asma Tavan yapıldıktan sonra eviniz mutlak ama mutlaka boya badana işleminin yapılması da gerekmektedir. Kartonpiyer yapılırken alçı sıva ile duvar ve tavanlara yapıştırılır dolayısı ile tavan ve duvarlarınız kullanılmayacak hale gelmektedir. Asma Tavan işlerinde ise de aynı durum söz konusudur.
 
Bu yüzden yaptıracağınız Asma Tavan’ın üzerine bir de boya badana masrafı ilave etmeniz gerekmektedir. Buda evinizin büyüklüğüne göre fiyatlandırılmaktadır.
 
Boya sürecide minumum 1 ila 3 günlük bir süreçtir. Bütün bu işlemleri göz önüne alarak lütfen böyle bir tadilat yaptırmaya karar verin.
 
Sormak istediğiniz sorularınızı bizlere yorum olarak gönderebilirsiniz. Başka Bir yazıda görüşmek üzere kalın sağlıcakla
 
Ali Usta

, , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?