Asma tavanda kullanılan Taş yünü

gemiinsaaBazal taşının öğütülüp toz haline getirilerek, çeşitli kimyasal maddeler ve geri dönüşümlü çöp maddelerinin bileişimden oluşur bu oluşuma ise taş yünü denir. İmalatı esnasında %54 oranında bazal taşı, %36 kimyasal karışımlar ve %10 geri dönüşümlü çöp malzemelerinin 3000C derecede eriyik hale getirilerek kalıplara dökülüp preslenmesiyle elde edilir.Hijyenik, insan sağlığına uygun, asbest içermeyen değerler ve teknik işlemler bütün panellerimiz için geçerlidir. Uluslararası TÜV belgesi, ISO9001 ve ISO9002 belgeli olarak dünya standardında imal edilmektedir.Taşyünü asma tavan sistemlerinin uygulanması yapılırken, önce uygulama yapılacak alanın lazer veya hortum terazi ile kodu alınır. Bu kodların üzerine T-24 köşe profili monte edilir. 360 cm. uzunluğundaki ana taşıyıcılar, başlangıç duvarından maksimum 60 cm. uzaklıkta olacak şekilde tavana çelik dübel, askı teli ve çift yaylı maşa yardımı ile asılır. İkinci ana taşıyıcı birinciden 120 cm. uzaklıkta olacak şekilde aynı sistemle tatbik edilir. Ana taşıyıcıların bağlantıları, 120 cm.lik tali taşıyıcıların 60 cm. aralıklarla döşenmesiyle yapılır. Daha sonra tavanda oluşan 60×120 ebadındaki dikdörtgenler, 60 cm.lik tali taşıyıcı ile bölünerek 60×60 cm.lik kareler oluşturulur. 60×60 cm.lik bu alanlara AMF taşyünü panelleri yerleştirilerek tavan komple kapatılır. ulaşabilirsiniz.

eros de amor

Neden Taşyünü tercih etmeliyiz ; Hijyeniktir, insan sağlığına zarar vermez.%70 – %95 – %100 bağıl neme dayanıklıdır. Gürültü ve sesi absorbe ederek ortamdaki sesi netleştirir.Tavanda daha sonra yapılacak tadilat ve onarımları kolaylaştırır. Tavandaki pis su borularını ve istenmeyen görüntüleri gizler.Demontedir, taşınabilir.Standart beyaz, istenirse özel renklerdedir. Gerektiğinde boyanabilir.Yangına karşı dayanıklıdır. Çok çeşitli taşıyıcı ve kenar bitiş detayına sahiptir. Panellerde düz ve sarkmalı modeller mevcuttur. Ortamdaki sigara, toz, duman ve kirli havayı yutarak havayı temizler. Işığı daha fazla yansıtır.Tavan ile paneller arasında kalan boşluk sayesinde ısı dengeleme özelliğine sahiptir.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?