Alçıpan derz dolgu alçısı

Alçıpan alçı levha ek yerlerinde, derz bandıyla birlikte kullanılan dolgu alçısıdır. Kullanıcıya sürüm kolaylığı sağlar. Bünyesinde bulunan özel katkı maddeleri, Derz harç suyunun levha yüzeyince emilmesini geciktirir. Dolgu işlevinin yanı sıra, özel tane dağılımından dolayı pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Nefes alan bir malzeme olduğundan nem oranını dengeleyerek sağlıklı bir ortam oluşturur. Esneme özelliğine sahip olduğundan derzlerde çatlama yapmaz. Uygulandığı yüzeyin yekpare çalışmasını sağlar.

eros de amor

Uygulama ; Uygulamaya başlamadan önce, yüzey temizlenmelidir. Temiz bir kaba su konulur. Derz, su yüzeyini örtecek şekilde sepelenir. Birkaç dakika beklenir, daha sonra harç uygulama için homojen kıvama gelinceye kadar, içinde topaklar kalmayacak şekilde karıştırılır. Karıştırma sonrası harç kullanıma hazırdır. Kap içerisindeki harç yaklaşık 1 saat süresince kullanılabilir. Uygulama çelik ıspatula ile iki aşamada yapılır. Alçı levha derzlerini ortalayacak şekilde iyice bastırılarak yapıştırılmış bulunan derz bandının üzerine, ıspatula genişliğince ilk kat derz bolca sürülür. İlk katın sertleşmesi için en az 2 saat beklenir. İkinci kat sürülmeden önce yüzeydeki pürüzlülükler ıspatula ile giderilir. Alçı levha yüzeyini sıfırlayacak şekilde, yaklaşık 20 cm genişliğinde ikinci kat uygulanır.

Öneriler ;

• Derz’i başka hiçbir ürün veya malzeme ile karıştırmayınız.
• Düşük devirli mekanik karıştırıcı kullanınız.
• Harcınıza karışımdan sonra su veya alçı eklemeyiniz.
• Uygulama yapılan ortamların sıcaklığı en az +5°C olmalıdır.
• 3 mm’den fazla boşluklara ön dolgu yapılmalıdır.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?