Alçı Kartonpiyer Dökümü Nasıl Yapılır ? Kartonpiyer Çeşitleri

kartonpiyer dökümü

Alçı Kartonpiyer Dökümü Nasıl Yapılır ? sorusuna yanıt vermeden önce kartonpiyer nedir onu anlayalım. Yapıları kabartmalarla bezemek için çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan göbeklerinde kullanılan, sertleştirilmiş mukavva veya katıklı alçıdır. Kartonpiyer dekorasyon amaçlı ve yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede çok yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir. Yapıların iç kısımlarında ve nem almayan yerlerinde ince sıva ya da alçı sıva uygulamaları yapıldıktan sonra yüzeyleri güzeleştirmek ve süslemek için tavan ve duvarların kesiştiği köşelere, tavana, duvarlara kartonpiyer uygulamaları yapılabilir.

eros de amor

Kullanıldıkları yerlere göre ; Kartonpiyer çıtalar , Kartonpiyer köşe profilleri , Gizli ışık profilleri, Kartonpiyer kemerler , Kartonpiyer sütunlar,Kartonpiyer kemer kilit taşları , Kartonpiyer payandalar , Kartonpiyer perdelikler , Kartonpiyer göbekler , Kartonpiyer nişler , Kartonpiyer aplikler , Kartonpiyer tonozlar, Kartonpiyer spotlar, Kartonpiyer kubbeler , Kartonpiyer aynalıklar , Kartonpiyer sehpalar, Heykeller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?