Tavan Boyamanın Püf nokları

Tavan Boyamanın Püf nokları pif noktaları nelerdir ? Sizlerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyoruz. Bir çok takipçimiz tavan boyarken boyanın çok sıçradığını ve yerlere döküldüğünü belirtmiş ve bunun önüne nasıl geçileceğini sormuş. Sizlere en başdan a dan z ye nasıl tavan boyanır hepsini uygulamalı olarak göstereceğiz. Öncelikle işe malzemelerden başlamak gerekir. İhtiyacımız olan Malzemeler: Tavan boyanız, 4no. plastik kestirme fırça, boş kova, boya ızgarası(tercihen), (uzun tüylü,20lik ya da 25 lik) plastik rulosu.

Boyanızı rahatça kullanabileceğiniz, rulonun sığacağı büyüklükte boş bir kovaya ihtiyacınız kadar koyun. Tavan boyanızı üzerinde yazan oranda su ile inceltip iyice karıştırın. (Kıvamı zeytinyağı kıvamında olmalı.) (1 kg boya tek kat yaklaşık 5-7 metrekare, 1 lt. boya ise yaklaşık 8-12 metrekare boyar.) Boyanızı sulandırdıktan sonra boya ızgarasını çengellerinden kovanın kenarına asın.

eros de amor

Tavanınızda tamir gerektirecek yerler var ise kazıyarak sağlam olmayan yüzeyleri iyice dökün. Su bazlı tamir macunu, alçı, ya da mastik gibi tamir malzemeleriyle onarımınızı yapın. Kuruduktan sonra boyanıza başlayabilirsiniz.

Uygulama: Rulonuzu boyanın içine tam daldırmadan boya üzerinde çevirin veya ruloyu boyanıza batırdıktan sonra boya ızgarası üzerinde de birkaç defa rulonun damlatmaması için çevirin. Sonra yavaş hareketlerle boyanızı yapmaya başlayın. Boyanızı en az iki kat uygulayın ve ikinci katı daha az inceltin. Katlar arasında yaklaşık 2 saat bekleyin. (Uzun tüylü plastik boya rulosu tercih edin.)

Tavan boyası genellikle 3,5kg, 10kg ve 17,5 olarak satılır. 3,5kg. ile yaklaşık 8-10 m² lik 2 oda çift kat; 10kg.tavan boyası ile yaklaşık 25m² lik bir salon ve 1 küçük oda çift kat; 17,5 kg.lık bir tavan boyası ile yaklaşık 100m² lik bir evin tavanları çift kat boyanabilir.

tavan boyama püf noktaları, tavan boyama şekilleri , tavan boyama makinası, tavan boyası nasıl yapılır youtube, dökülen tavan nasıl boyanır, pütürlü tavan boyası nasıl yapılır ,rulo ile tavan boyası nasıl yapılır, sararmış tavan nasıl boyanır

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?