Saten perdah alçısı

Saten perdah alçısı ; Yüksek yapışma özelliğine sahip, boya altı son kat perdah alçısına denir. Alçıpan ve kaba sıva  ile sıvanmış alçı yüzeyleri üzerine, gerekse allev alçı levha yüzeyleri üzerine uygulanabilir. Bünyesinde bulunan özel katkı maddeleri  harç suyunun mevcut zemin tarafından emilmesini geciktirir. Macun kıvamındadır. Kolay uygulanır. Nefes alan bir malzeme olduğundan nem oranını dengeleyerek sağlıklı bir ortam  oluşturur.  Özel tane dağılımı sayesinde sert ve pürüzsüz bir yüzey oluşturur.

eros de amor

Nasıl uygulanır ?

Uygulamaya başlamadan önce yüzeydeki toz ve tutunmayı önleyici maddeler temizlenmelidir.  Temiz bir kaba su konulur. Su yüzeyini örtecek şekilde sepelenir. Birkaç dakika beklenir, daha sonra harç uygulama için homojen  kıvama gelinceye kadar karıştırılır. Karıştırma sonrası harç kullanıma hazırdır. Kap içerisindeki harç yaklaşık 1 saa süresince kullanılabilir.  Uygulama sıva malası ve çelik ıspatula ile yapılır. İzler harç sertleşmeye başladıktan sonra tıraşlanır.

, , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?