ısı yalıtım levhaları

ısı yalıtım levhaları kalorifer petekleri ile duvar arasına konularak sıcak havanın dışarı kaçmasını engeller. Genellikle kalorifer petekleri camların altına monte edilir. Bu yüzden kalorifer peteğinden çıkan ısının bir kısmı duvar dışına çıkar. Isı yalıtım uygulamalarının yapılmadığı binalardaki ısı kaybı her zaman daha fazladır. Kalorifer peteği ile duvar arasında hiçbir şey bulunmadığı için, enerji sarfiyatı artar ve mekan sıcaklığını düşürür.

mantolama

Enerji tasarrufu için mekanların ısı yalıtımı çok önemli. Özellikle iç mekan dekorasyonlarında alınabilecek bazı önlemler enerji tasarrufunu %50 arttırabilir. Yapılarda mantolama ve benzeri yalıtım önlemleri alınmamışsa iç mekan dekorasyonlarında yapılabilecek en iyi ısı yalıtım yöntemi alüminyum folyo kaplı levhalardır.

eros de amor

dış cephe mantolama

Birçok önlem için düşünülmüş ısı yalıtım levhaları kaloriferle duvar arasındaki boşluklarda kullanılabilir. Bu levhaların bir yanı alüminyum folyo kaplıdır, cam yünü denilen sert bir malzemeden üretilmiş. Levhaların yapısı, ısının geri yansıtılmasına yardımcı olur. İzocam İzopan ısı yalıtım levhaları sadece kalorifer peteklerinin arkasında değil, soba, çeşitli ısıtıcılar ve fırın gibi sıcak eşyalarda da ısı yalıtımı ve güvenlik amacı ile de kullanılmaktadır. Montaj gerektirmez, uygulaması kolaydır. Yapı marketler de çok satılan ısı yalıtım levhalarının fiyatları da uygundur. İstenilen ebatlarda kesilip şekil verilebilir.

mantolama

, , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?