ısı yalıtım levhaları

ısı yalıtım levhaları kalorifer petekleri ile duvar arasına konularak sıcak havanın dışarı kaçmasını engeller. Genellikle kalorifer petekleri camların altına monte edilir. Bu yüzden kalorifer peteğinden çıkan ısının bir kısmı duvar dışına çıkar. Isı yalıtım uygulamalarının yapılmadığı binalardaki ısı kaybı her zaman daha fazladır. Kalorifer peteği ile duvar arasında hiçbir şey bulunmadığı için, enerji sarfiyatı artar ve mekan sıcaklığını düşürür.

mantolama

eros de amor

Enerji tasarrufu için mekanların ısı yalıtımı çok önemli. Özellikle iç mekan dekorasyonlarında alınabilecek bazı önlemler enerji tasarrufunu %50 arttırabilir. Yapılarda mantolama ve benzeri yalıtım önlemleri alınmamışsa iç mekan dekorasyonlarında yapılabilecek en iyi ısı yalıtım yöntemi alüminyum folyo kaplı levhalardır.

dış cephe mantolama

Birçok önlem için düşünülmüş ısı yalıtım levhaları kaloriferle duvar arasındaki boşluklarda kullanılabilir. Bu levhaların bir yanı alüminyum folyo kaplıdır, cam yünü denilen sert bir malzemeden üretilmiş. Levhaların yapısı, ısının geri yansıtılmasına yardımcı olur. İzocam İzopan ısı yalıtım levhaları sadece kalorifer peteklerinin arkasında değil, soba, çeşitli ısıtıcılar ve fırın gibi sıcak eşyalarda da ısı yalıtımı ve güvenlik amacı ile de kullanılmaktadır. Montaj gerektirmez, uygulaması kolaydır. Yapı marketler de çok satılan ısı yalıtım levhalarının fiyatları da uygundur. İstenilen ebatlarda kesilip şekil verilebilir.

mantolama

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?