İnşaat Sektörü 2020 yılında Krizden Çıkabilecek mi ?

Değerli Ziyaretçilerimiz sizlerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyoruz. 2019 yılında içerisinde bulunduğumuz finansal kriz inşaat sektörünün büyük kan kaybetmesine yataklara düşmesine sebep olmuştur. İnşaata dayalı büyüme modeli adeta bir kalp krizi geçirmiş ve konut satışlarına jilet gibi kesmiştir. Bir önceki yıla göre konut satışları %80 gerilemiş inşaata dayalı yaklaşık 150 kalem sektör de ise iflaslar yaşanmıştır.

eros de amor

Bu krizden 2020 yılında kurtulmamış mümkün gözükmemektedir. Yeni evler inşaatlar yapıların bir çoğu alıcı ararken yeni konut projeleri ise başlanmamaktadır.

Hükümet eski konut projelerini inşaata başlanan projeleri bitirmek üzere konut fonunu devreye sokmuştur.Bitirilemeyen inşaatlar konut fonuna devredilmektedir.

Ülke olarak çok zor dönemlerden geçiyoruz krizin izleri 1-2 sene daha sürecek gibi gözükmektedir. Kriz belliki bir çok sektörde derin yaralar açacaktır. Umarız ülkemiz için hayırlısı olur ve bu zor günleri geride bırakırız.

,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?