EPS Isı Yalıtım Levhası

EPS Isı Yalıtım LevhasıEPS levhalarının bünyesindeki çok sayıda (1 m3 EPS’de 3-6 milyar) küçük kapalı gözenekli hücreler içinde, % 98’i hareketsiz ve kuru hava bulunmaktadır. EPS ısı yalıtım levhalarının ekonomik ve üstün ısı yalıtım özellikleri bu şekilde sağlanır. Ürünün performansı kullanım ömrü boyunca sabit kalır. Kalınlığı incelmez, ısı iletkenliği artmaz, özelliklerinde hiçbir bozulma meydana gelmez. EPS istenilen yoğunluklarda üretilir. Yalıtım amacıyla genellikle 15-30 kg/m3 yoğunluklarda kullanılan EPS levhalar çok hafiftirler. Expanded Polystrene Sert Köpük (EPS-Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük), petrolden elde edilen, termoplastik, kapalı gözenekli, tipik olarak beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir. Hareketsiz ve kuru hava, bilinen en ekonomik çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesidir.

eros de amor

Neopor, içeriğindeki grafit ısı reflektörleri sayesinde yalıtım özelliği geliştirilmiş bir EPS (Expandable Polystyrene) çeşididir. Neopor’a gri rengini veren de içeriğindeki bu grafit ısı reflektörleridir. Grafit, sıcak ve soğuğu daha iyi yansıtarak konvansiyonel EPS’ye göre ısı yalıtımının daha iyi olmasını sağlar.

Neopor düşük yoğunluklarda bile Isı İletkenlik Grubu 035’e dahildir (TS 7316 EN 13163). Düşük yoğunluklarda ısı iletkenlik grubunun 035 olması sayesinde konvansiyonel EPS7316

‘ye göre çok daha az ya da daha ince malzemeyle aynı ısı yalıtımı sağlanmaktadır. Dışarıdan ısı yalıtımlarında EPS ile aynı teknik avantajlara sahip olan Neopor, B1 yangın sınıfına (zor alevlenir, DİN 4102) dahildir.Neopor içeriğindeki grafit ısı reflektörleri sayesinde ışınım yoluyla gerçekleşen ısı transferini engelleyerek EPS’ye göre daha iyi ısı yalıtımı sağlar.

, ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?