Duvar deliklerine nasıl saten alçı çekilir ?

Boya yapmaya başlamadan önce duvarımızı boya uygun hale getirmek için duvardaki tüm çivileri sökmemiz gerekir. Çivileri söktükten sonra duvarda delikler meydana çıkmaktadır. Bu delikleri kapatmak için saten alçı kullanırız. Saten alçı ile hafifce su katarak macun kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırdıktan sonra spatula ile deliklerin üzerine iyice yedirdikten sonra düz olacak şekilde spatula ile iyice düzeltiniz yaklaşık 4-5 saat kurumaya bıraktıktan sonra ise üzerine astar boya sürünüz. Daha ayrıntılı olarak aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

eros de amor

,
4 comments to “Duvar deliklerine nasıl saten alçı çekilir ?”
  1. Yahu Öncelikle duvar tamiratına alcı cekerken bekleyin ki kurusun tabi buda en gec 4 saat sürer heleki cukurlar derinse asıl sacma olan direkt üstüne zımpara yapılıyor ufak spatula ilede alcı cekiliyor artı üstünede boya :)

  2. benim öğrenmek istedigim evim 90 m2 2 oda(16m2+9m2) 1 salon(20m2) mutfak(16m2)

    Hasan bey duvarlara alçı uygulamasının metrekaresi 10 tl dir. Başka sorunuz varsa sekinmeden sorabilirsiniz

  3. çok güzel bir site hazırlamışsınız emegi geçenlere teşekkürler… benim öğrenmek istedigim evim 90 m2 2 oda(16m2+9m2) 1 salon(20m2) mutfak(16m2) ve koridor(14 m2) tuvalet banyo hariç duvarlarıtamamen alçı yaptırmak istiyorum tam olarak ne kadar tutar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?