Dış cephe ısı yalıtımı nasıl yapılır ?

Dış cephelerBinaların dış cephelerinde ısı yalıtımının ülke ekonomisine bir senelik katkısı 340 milyon dolardır. Çok uygun çözümler ile binanızın izole edilmesini sağlayarak bireyler olarak senede 400 ile 800 tl arasında ısı giderlerinizde tasarruf elde edebilirsiniz. Dış cephe ısı yalıtımı 4 yolla sağlanmaktadır. 1 yöntem

eros de amor

Binamızın dışından expanded polistren veya extude polistren levhalar ile mantolama yapılarak kaplama yapılabilir. Bu malzemelerin ısı iletkenliği düşük olduğu için mantolama yolu ile binanın dışı bu malzemeler ile kaplandığında içerdeki ısıyı içeride tutmuş oluruz.

Diğer ikinci yöntem ise ısı yalıtımlı sıvaların kullanılması bu daha çok yeni inşaatlarda müteahhitler kullanıyor. Bu yöntemde kaba sıvayı bitirdiğinizde mantolmanızda bitmiş oluyor.

Üçüncü bir dış cephe mantolama yöntemi ise ısı yalıtımı yapılamayacak binalarda ısı yalıtım boyalarının kullanılmasıdır.

Dördüncü yöntem ise amerika ve avrupada sıklıkla kullanılan dış cephe siding yöntemidir. Diğer sistemlere göre bakım masrafları çok daha azdır. Dış cephe kaplamasında pvc malzemeler kullanıldığından binanızın dış cephesi dış hava etkenleri (yağmur kar gibi) kendi kendini temizler. Daha detaylı bilgi için sitede arama yapabilirsiniz.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?